W kontakcie ze sobą – rozmowa z Natalią Oniśk, nauczycielką kontaktu improwizacji

Pierwszy raz spotkałam Natalię na warsztatach z kontaktu, które prowadziła z Andrzejem Woźniakiem. Natalia i Andrzej czarowali!Karolina_KubiczekOglądałam ich niezwykły taniec, w którym udowadniali nam, początkującym, że kontakt  improwizacja może być czymś więcej niż tylko nieporadnym oddawaniem ciężaru. Może być spotkaniem, rozmową, negocjacją, poszukiwaniem kompromisu, stawianiem granic, zabawą lub prowokacją. Prawie dwa lata później spotkałyśmy się po raz kolejny. Tym razem scenerią naszego spotkania nie było Studium Teatralne, a ogród. Skąpane w dźwiękach okolicznych domów, przy drewnianym stole, pod kwietniowym niebem rozmawiałyśmy…albo raczej ja jak zahipnozowana słuchałam opowieści Natalii, która opowiadała o jej historii związanej z kontaktem. To nie była tylko historia związana z uczeniem się i nauczaniem tej techniki pracy z ciałem, bo jak powiedziała mi przed wywiadem Natalia, jej praca już dawno splotła się z jej osobistym życiem  Zatem tym razem zapraszam do posłuchania historii życia, tak najprościej i najpiękniej, w kontakcie ze sobą.

Karolina Kubiczek_3P.S. Wybaczcie proszę jakość nagrania, jest w nim dużo „brudów”, których nie dało się wyczyścić. Nie jest możliwe również, żeby powtórzyć rozmowę z Natalią, ze wszystkimi emocjami, które nam towarzyszyły, oddawaniem i przyjmowaniem historii.

Natalia Oniśk tańczy kontakt improwizację i uczy tej formy tańca. Jest organizatorką wydarzeń związanych z tańcem i ruchem w Polsce, współzałożycielką Fundacji CIAŁO SIĘ, której celem jest popularyzowanie i wspieranie pracy z ciałem. Interesuje ją somatyczne podejście do ruchu i jego wpływ na taniec solo, kontakt improwizację i pracę performatywną. W ciągu ostatnich kilku lat oprócz intensywnego studiowania kontakt improwizacji uczyła się Metody Feldenkraisa®, Analizy Ruchu Labana, Bartenieff Fundamentals, Body-Mind Centering®, których elementy chętnie włącza do KI.

Więcej informacji o Natalii znajdziecie na jej stronie na Facebooku.

*Autorką kolaży jest Karolina Kubiczek – przyjaciółka, artystka, joginka, która na swój dom wybrała daleką Bretanię. Z krainy plaż smaganych wiatrem i morską bryzą przysyła do Polski ręcznie zrobione kolaże „par avion”.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s