Ciało mówi. Układy z nerkami

To dla mnie niecodzienne doświadczenie. Raczej go nie zauważam. Niby dobrze mi służy,  łapie dźwięki, kompensuje wadę wzroku, wyostrzając się w niektórych sytuacjach, po prostu jest.

Teraz ciągnie, rozpiera, kłuje i pulsuje. Zamknięte na świat zewnętrzny funduje mi koncerty wnętrza mojego ciała, w których rytm wybija serce i coś jeszcze..może jelita? Te kawalkady muzyki wewnętrznej orkiestry to opowieść niewdzięcznego współistnienia z moim uchem. Bo przecież:

Tak, wychodziłam z mokrą głową na deszcze, śniegi i wiatry…
…tak, nurkowałam w wody basenu kiedy chciałam i ile chciałam…
…tak, słuchałam głośno muzyki. Czasami im głośniej tym lepiej…
…I tak, mam chore nerki i nie zwracałam zupełnie uwagi na to,  w jaki sposób moje uszy reagują na zmiany w nerkach. A powinnam.

Według medycyny chińskiej pomiędzy nerkami a uszami występuje jakaś niewytłumaczalna dla niedowiarków zależność. Nie pytajcie dlaczego. Po prostu tak jest. Podobnie jest z kolanami i sercem. A nerki?  To swoisty magazyn energii życiowej, z której czerpiemy na co dzień. Według teorii Pięciu Przemian prawa nerka zawiera potencjał energetyczny, który przekazują nam rodzice w chwili poczęcia, budowę ciała, budowę i jakość kości, mózgu, włosów, zębów. Prawa nerka przechowuje energię kosmiczną z chwili naszych narodzin. To ona kontroluje temperaturę naszego ciała, zachowanie ciepła w żołądku i śledzionie, poruszanie płynami wewnętrznymi. Ona zarządza j a k o ś c i ą słuchu.

To dla mnie kolejna lekcja mądrości mojego ciała. Przez ucho trafiłam prosto do mojej achillesowej pięty, czyli nerek. I jestem wdzięczna zarówno za gorączkę, za ból, tymczasowy brak słuchu. Pozwoliły mi się wsłuchać w potrzeby mojego ciała, zatrzymać dłużej przy jego sygnałach. Niezwykła to rozmowa!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s