nowe logo małe

Pisząc o sobie mogłabym zacząć na przykład tak:

Cześć! Nazywam się Kasia Łabędź i kilka lat temu odkryłam niezwykłą współzależność ciała i emocji. Od tamtego czasu pogłębiam swoją wiedzę w tym temacie prowadząc zajęcia arteterapeutyczne i rozmawiając z osobami, które są bardziej doświadczone ode mnie..672f31aa92faa801f17fdc295a3acd4c

Ba! Była nawet taki czas, gdy tak zaczynała się opowieść o mnie,  ale nie opowiedziana po mojemu. Zatem będąc wierną swojej historii, poprowadzę ją w inny sposób:

Gdybym była górą…byłabym majestatycznym wypiętrzeniem prosto z brzucha ziemi. Szczyt ginąłby wysoko w chmurach, a doliny u moich zboczy byłyby łagodne i zielone. U podnóża góry czuwałaby JOGA*, od której wszystko się zaczęło, a na szczyt prowadziłoby 5 szlaków, z których składa się moje życie. Pierwszy z nich, byłby najlepiej oznaczony. To PEDAGOGIKA**.  Drugi to CHOROBA***. Dla wymagających wspinaczy jest też szlak GESTALT**** –  droga, która nie istnieje w oderwaniu od góry, tak jak i góra nie jest tą samą bez niej. Dwa kolejne szlaki przeplatają się. Szlak związany z RUCHEM***** można przebyć tylko, jeżeli obudzi się świadomość swojego ciała. Dozwolony na niej jest ruch, ale i medytacja bezruchu. Na ścieżce ARTETERAPIA****** liczy się zabawa. Można na niej przyjrzeć się wewnętrznym obrazom, popłynąć z opowieścią i rzeźbić swoją obecność w krajobrazie myśli.

Na szczycie mieszka pytanie Kim jestem.

JOGA *Praktykę rozpoczęłam w 2006 w Krakowskim Warsztacie Jogi. Regularną praktykę, w między innymi, Tarnowskim Centrum Jogi, wzbogacałam przez uczestnictwo w warsztatach z Ewą Wardzałą, Nataszą Moszkiewicz czy Magdą Kapelą. W 2011 rozpoczęłam kurs nauczycielski, dzięki któremu poczułam, że taniec jest miłością mojego ciała. Ha!

PEDAGOGIKA **W 2010 roku ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku animacja kultury. 5 lat studiów przekonało mnie, że pedagogiem się staje z potrzeby serca, a nie wykształcenia.

CHOROBA *** W 2008 roku w czasie podróży autostopem po Maroku okazało się, że mam wrodzoną wadę nerki. Moja choroba zaczęła się na pustyni w czasie pełni księżyca. Od tamtego czasu żyję ze świadomością przemijania ciała i bólu. Choroba powoduje, że od kilku la szukam klucza zrozumienia funkcjonowania swojego ciała i tego, w jaki sposób życiowe doświadczenie manifestuje się w ciele.

GESTALT ****Kilka lat później zostałam absolwentką stażu gestalt w Centrum Counsellingu Olgi i Adama Hallerów w Krakowie.

RUCH *****Uwielbiam! Skończyłam kurs podstawowy DMT, przetańczyłam wiele warsztatów i zajęć (między innymi z Jalla! Odzyskaj Ciało, Joanną Hussakowską 5 rytmów, czy na zajęciach choreoterapeutycznych Alicji Gruszki-Nowak).

ARTETERAPIA******Jestem w trakcie studiów podyplomowych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej.

Reklamy