nowe logo małe

Znacie  „13 Pierwotnych Matek Klanowych” Jamie Sams? To jedna z moich ukochanych książek, z którą od kilku lat wędruję po świecie. Jednym z powodów mojego przywiązania do tej książki są fragmenty poświęcone dwóm  Klanowym Matkom – Słuchającej* i Bajarki**, które choć zupełnie inne, tworzą idealną całość. Te historie koją moje serce i wyznaczają mu kierunek rozwoju.

Po przeczytaniu tej książki czuję, że moim przeznaczeniem, niczym Słuchającej jest poszukiwanie opowieści (Bajarek?), a  obowiązkiem SŁUCHANIE. Wiem, że tylko dzięki temu będę mogła zrozumieć siebie i drugiego człowieka. Kilka miesięcy temu, szczęśliwa, że znalazłam swojego daimoniona zaczęłam pytać…

I tak od kilku miesięcy łapię każdą okazję, żeby spotkać się z osobami, które mają do opowiedzienia historię o pracy z ciałem i emocjami. Strzygę uszami, kiedy tylko usłyszę słowa: świadomość ciała, uważność na ciało, medytacja w ruchu, taniec, mądrość ciała.

Szybko okazało się, że najbardziej przemawiają do mnie historie kobiet, no cóż, jestem kobietą. I tak od pewnego czasu przeprowadzam rozmowy z doświadczonymi, ze spokojnym sercami kobietami terapeutkami, jak i targanymi pytaniami, pełnymi pasji zaczynającymi swoją przygodę z pracą terapeutyczną dziewczynami. Wszystkie traktuję jak niezwykły dar. Każda rozmowa jest dla mnie  spotkaniem z Mistrzynią, z niezwykłą Bajarką.

Zazwyczaj mam niewiele pytań, wszystkie odpowiedzi są dla mnie ważne. Każda historia to podróż przez morze gestów, słów i emocji. Często jest tak, że w podróży po swoim życiu płyniemy, słuchająca i bajarka, z nurtem, wystawiając twarz do słońca, choć bywa i że zahaczymy o ledwo widoczny konar i bywa niebezpiecznie. To niełatwe rozmowy, ale bardzo ważne. Popłyniecie z nami?

*Słuchająca – „(…) jest Matką Ciszy. Jej Cykl Prawdy to słyszenie prawdy. Ta matka uczy, jak wchodzić w przestrzeń Milczenia i jak słuchać stale obecnych przekazów natury, swojego serca, Świata Duchowego, punktów widzenia, punktów widzenia innych ludzi, Stworzeń-nauczycieli oraz Wielkiej Tajemnicy”.

**Bajarka  –  „(…) uczy , jak mówić prosto z serca, wypowiadając zawsze to, co ma się na myśli, w szczery, jasny i zwięzły sposób. Ta matka to nauczycielka prawdy i tropicielka, która pokazuję wiarę potrzebną by odnaleźć drogę przez lasy iluzji naszego własnego umysłu.  Bajarka pozwala każdej słuchaczce i słuchaczowi usłyszeć historie o tym, w jaki sposób znaleźli w swoim życiu prawdę”.

(Jamie Sams, 13 Pierwotnych Matek Klanowych)


ROZMOWY:

Reklamy